Daudzkarasanie dargakmeņi

Lielākā daļa cilvēku domā par tumši sarkanās krāsas dārgakmens, kad viņi domā par granāta, bet granāta ir faktiski vesela virkne dažādu dārgakmeņi. Ārpus pazīstamu dziļi reds, granāts var iegādāties kanēļa līdz mandarīna toņos oranža, gaismas dzeltenās, zāles zaļumiem un mīksto lavandas rozā. Granāts ir visas šīs krāsas un daudz ko citu. Garnets ir faktiski cieši saistīta grupa dažādu dārgakmeņiem, kas ir pieejami gandrīz katrā krāsā. Ir garnets, kas maina krāsu citā gaismā, caurspīdīgs zaļā garnets, kas izskatās kā skuķis un garnets ar zvaigznēm. Daži no granātas veidi ir jāizrok tūkstošiem gadu un daži granāts šķirnēm bija tikai atklāti nedaudzajiem pēdējās desmitgadēs. Garnāts ir diezgan cieta un izturīga dārgakmeņiem, kas ir ideāli piemērots rotaslietas lietošanai, izņemot kas ir nedaudz mīkstāka un prasa lielāku aizsardzību. Tā kā daži garnets ir lēti un ir izmantota pagātnē par lētu rotaslietas, granāta ir dārgakmens, kas vienkārši nešķiet, lai iegūtu “cieņu”, tas ir saistīts. Tas ir strauji mainās, ņemot vērā daudz jaunu šķirņu apdullināšanas krāsu tagad pieejami Granāts dārgakmeņi.

No Cab atpakaļ bija tukšums, lai radītu gaišāku granāts un padarīt to pārredzamāku. Senā pasaule ir pilna ar slavēt par karbunkuls, kvēlojošs sarkano ogles no dārgakmens, mēs tagad zinām, kā granāta. Nosaukums granāts iespējams, nāk no granātābolu. Daudzi senie gabali granāta rotaslietas ir radzēm ar sīkiem sarkaniem akmeņiem, kas darīt izskatās daudz, piemēram klastera granātābolu sēklu!

 

Almandine ir iespējams, visbiežāk no granāta ģimenes, un ir tumši sarkans līdz sarkanbrūnajiem akmens visbiežāk domāja par to, kad cilvēki domā par granāta. Tas ir lēts akmens, bet jaunas raktuves Austrumāfrikā ražo Almandine vairāk vēlams sarkanas līdz sarkano apelsīnu krāsas, kurām nav brūnas pieskaņa. Galvenie avoti Almandine ir Madagaskara, Indija un Šrilanka. Almandines dažreiz pieejami lielos izmēros, un lielākā daļa granāts skulptūras tiek darīts Almandine. Veselas tases vai vāzes ir veikti no monokristālu. Jo tā dziļumu krāsu un piesātinājumu, daži slīpētas dārgakmeņi samazināt pārāk liels no šī dziļi krāsaina materiāla netiks dzirksti, jo tie ir pārāk tumšs, lai atspoguļotu gaismu.

 

Tsavorite ir visvairāk vēlams visu granātas, ar brīnišķīgi tīrības un intensitātes tā skaisti zaļā krāsā. Līdz Tsavorite tika atklāts vēlu 1960 nebija neviena cita dārgakmens, bet smaragds, kas varētu piedāvāt GEM pircējam tik bagāts, tumši zaļā krāsā. Šis lielisks zaļā granāta ir bijis liels pieprasījums pēc rotaslietas kopš tā atklāšanas, un par labu iemeslu dēļ: tas ir grūtāk nekā smaragds, izturīgāks rotaslietas, mazāk iekļauts kā smaragds, vairāk izcili kad slīpētas, un ir daudz retāk nekā smaragds. Īsi sakot, tas ir (ar visiem skaitu) labāku dārgakmens, bet tas nav burvju un senatnes nosaukuma “smaragds”. Šī iemesla dēļ tas ir zināms, daudz mazāk cilvēku, ir daudz zemāks pieprasījums, un līdz ar to ir daudz lētāks nekā smaragds salīdzināmu krāsu. Pat tā, jo tās skaistumu, Tsavorite ir visdārgākais no granāta ģimeni.

Tsavorite pirmo reizi atklājās Tanzānijā un Kenijā. nosaukums “Tsavorite” faktiski ir tirdzniecības nosaukums izveidots ar Tiffany un Co, atsaucoties uz Tsavo National Park Kenijā (atrodas netālu no Tsavorite apvidū). No Tsavorite ģeoloģija ir tāda, ka piedāvājums ir ļoti neregulāri. Siltums un locīšanas no klinšu simtiem miljonu gadu atpakaļ, kas bija Tsavorite arī sagrāva lielāko kristāliem. Tas ir ļoti reti, lai atrastu Tsavorite izmēros lielāki nekā piecus karātu, un lielākā daļa slīpētas akmeņi ir zem divu karātu. Daudzi noguldījumi Tsavorite ir mazi un neprognozējams: vīles pēkšņi šaurs un pazūd, nenorādot, kur meklēt nākamo. Lielākā daļa no neapstrādātu ir ļoti sagrautas vietā (sakarā ar zemes kustībām gadsimtu gaitā), kas veido lielu retumu lielu, tīru akmeņiem.

Ir bijuši varbūt 40 dažādas jomas, kurās Tsavorite ir jāizrok bet tikai četras kalnrūpniecības uzņēmumiem vēl joprojām ražo komerciālos daudzumos. Scorpion Mine dienvidaustrumu Kenijā tagad ražo no tuneļiem zaudētās par slīpne vairāk nekā 200 pēdas. Otrs galvenais ražotājs šajā jomā ir liels atvērtā nodotām darbību dziļumā 40 pēdas, kas ir devusi ievērojamu daudzumu Tsavorite. Diemžēl īpašnieki nespēj turpināt ieguves ar šo metodi, un sāk ieviest pazemes ieguves. Nesen jaunu Tsavorite ražošanas teritorija tika atklāts Lokirima, aptuveni tūkstoš kilometrus uz ziemeļrietumiem no iepriekš zināmajām vietām. Kaut arī šis apvidus ir tikai ražo nelielu daudzumu, tā sola, ka pastāv iespēja atrast Tsavorite plašākā teritorijā, nekā uzskatīts iepriekš.

Tsavorite granāts ir vairāk nekā trīskāršojies cena kopš tās ieviešanas uz tirgū, bet pašreizējo cenu līmeni joprojām pārdod par desmito vai mazāk cenas smaragda salīdzināmu kvalitāti. Stones nekā 2 karātu ir ļoti reti, un 5 + karātu dārgakmeņi smalkas krāsu ir virtuālā muzeja gabali.